0
Evrokup

Radnički pao u Atini

Objavljeno: 16.10.13 u 20:06

Košarkaši Radničkog doživeli su poraz od Panioniosa rezultatom 77:72 (12:15, 16:10, 16:23, 33:24) u prvom kolu H grupe.

Izabranici Mute Nikolića igrali su dobro na početku meča i stekli blagu prednost posle prve četvrtine. Domaćin je vrlo brzo uzvratio i poveo. Panionios je prednost čuvao do kraja poluvremena kada je na odmor otišao sa tri poena viška.

Treća četvrtina pripala je Kragujevčanima koji su opet uspostavili rezultatsku prednost, da bi u poslednjoj deonici košarkaši Panioniosa preokrenuli. U tim trenucima grčka ekipa je bila nepogrešiva, pa je na kraju nanela Radničkom poraz na startu takmičenja u Evrokupu.

Radnički je bio bolji ispod koša gde je dominirao Jaru sa 16 uhvaćenih lopti, ali se zato problem za izgubljenim loptama javio i na ovom susretu (18 izgubljenih lopti).

Prvi dabl dabl učinak u Evrokupu u dresu radničkog zabeležio Muftau Jaru koji je uz 16 skokova postigao i 14 poena. Najefikasniji je bio Dušan Mlađan sa 16, a Denis Sili je dodao 14 poena.

Na ovom meču u dresu Panioniosa blistao je Erik MekKolum sa 27 poena, a Uroš Duvnjak je ubacio 19.

U narednom kolu Radnički dočekuje u Kragujevcu finsku ekipu Bisons Loimu, a meč je zakazan za 23. oktobar.