Američki fudbal

Džetsi slavili u Atlanti

Objavljeno: 08.10.13 u 09:12

falkons-dzets

U poslednjoj utakmici petog vikenda NFL šampionata Njujork Džetsi su zabeležili trijumf u Atlanti od 30:28 (0:3, 7:14, 7:3, 14:10).

Nakon boljeg prvog poluvremena na koje su gosti otišli sa 10 poena prednosti domaća ekipa je napravila preokret u trećoj i početkom četvrte četvrtine, da bi Džetsi do konačnih 30:28 i trećeg trijumfa u sezoni došli pogotkom iz „fild-gola“ na minut i 54 sekunde do kraja meča.

Odličnu partiju pružio je mladi kvoterbek ekipe iz Njujorka Džino Smit koji je kompletirao čak 16 od 20 dodavanja, a čak tri lopte su završile u rukama njegovih hvatača u end zoni. Fantastičan je bio i Met Rajan, vođa napada domaćeg tima, koji je prbacio čak 319 jardi pošto je imao 36 uspešnih dodavanja iz 45 pokušaja, ali očigledno nije imao pravu podršku saigrača.