0

Džudista Vladimir Gajić osvojio zlato na Evropskom kupu

Objavljeno: 29.09.13 u 21:17

13390_505

Srpski džudista Vladimir Gajić osvojio je u nedelju zlatnu medalju u kategoriji preko 100 kilograma na Evropskom kupu u Beogradu, dok su se Božidar Božinić (preko 100 kg), Predrag Budić (do 100 kg), Ivana Jandrić (do 70kg) i Milica Bodirogić (do 78 kg) okitili bronzanim odličjima.

Gajić je u finalnoj borbi pobedio Rumuna Danijela Natea sa 10:0, kojeg je savladao, iako je rival bio znatno teži, bacanjem, koje mu je donelo zlato na Evropskom kupu.

„Presrećan sam što sam pobedom zatvorio Evropski kup. Uvek je najdraže kad se medjunarodna medalja osvoji na domaćem terenu, posebno kad je ovako važno takmičenje“, rekao je Gajić posle meča.