FIAT i dalje uz vaterpoliste Radničkog (VIDEO)

filipovic-vasovic-fiat

Vaterpolo klub Radnički i „FIAT Automobili Srbija“ obnovili su danas saradnju započetu prošle sezone, pa će ova kompanija i u narednoj sezoni biti jedan od sponzora aktuelnog vicešampiona Srbije i osvajača prestižnog Kupa Evrope, koji će ove godine pokušati da napravi i korak dalje, nastupom u Ligi šampiona.

Ugovor o tehničko-finansijskom sponzorstvu, u prostorijama Radničkog, na zatvorenom bazenu SC „Park“, potpisali su Antonio Ćezare Ferara, generalni direktor kompanije FAS i Jugoslav Vasović, sportski direktor kluba, a konferenciji za medije prisustvovao je i Filip Filipović, proslavljeni reprezentativac Srbije i vaterpolista Radničkog.

“U Kragujevcu se u proteklih godinu dana igrao vrhunski vaterpolo, a pehar Kupa Evrope i finalni mečevi u domaćem šampionatu bili su više nego dobra pozivinca da Radnički dobije sve veći broj navijača. Ujedno, to je i bila najbolja preporuka da se saradnja naše kompanije i ovog kluba nastavi i u narednoj sezoni. Na taj način samo potvrđujemo koliko cenimo rezultate, napore da se oni ostvare i značaj koji sport ima i u našoj lokalnoj zajednici” – rekao je Ferara.

Jugoslav Vasović je izrazio veliko zadovoljstvo što će kragujevački tim i u ovoj sezoni imati veoma značajnu podršku FAS-a.

“Nastavak i proširenje saradnje kompanije FAS i VK Radnički samo je logični sled okolnosti posle izuzetno uspešne prošle godine kako za FAS tako i za naš klub. Bili smo deo istog tima, postizali smo odlične rezultate, siguran sam da ćemo to raditi i ove sezone i činiti ponosne i zadovoljne građane Kragujevca što ova dva izuzetno uspešna kolektiva dolaze baš iz našeg grada” – istakao je Vasović.

I Filipu Filipoviću, jednom od najboljih svetskih vaterpolista, bilo je drago što je jedna takva kompanija ponovo stala uz njegov tim.

“Sigurnost i zadovoljstvo za sve igrače i klub je kada kompanija kao što je FAS stane iza svih nas. To nam takođe predstavlja i dodatni motiv i obavezu da na pravi način ponašanjem u bazenu i oko njega prezentujemo naš klub i sve one koje nas podržavaju. Sigurni smo da će i ova godina naše saradnje biti uspešna i da ćemo zajedno zabeležiti puno poslovnih i sportskih pobeda” – smatra Filipović.

Kompanija FIAT Automobili Srbija, pored vaterpolista, podržava i košarkaše Radničkog, a takođe je i jedan od sponzora Olimpijskog tima Srbije. Ulaganje u sport predstavlja težnju kompanije da kvalitetnim i perspektivnim srpskim sportistima pruži najbolje uslove za trening, rad i pripreme.

hotsport.rs/vkradnicki.com

Pročitajte i ovo

VUJASINOVIĆ NA ‘SVOJ’ PARTIZAN: Stigao Pro Reko u Beograd, u bazenu 15 evro titula

Najnovije

DOBRE VESTI ZA DELIJE: Zvezdi olakšan put ka Top 8 Evrolige

Lepe vesti za Delije nisu stigle iz Turkse, ali jesu iz Nemačke, tačnije sledećeg rivala crveno-belih u Evroligi.

VREMEPLOV: Kako je Žigić ‘utišao topove’ i razgalio Vembli (VIDEO)

Vremeplov nas vraćane tako davno, tačno šest godina unazad, kada je Birmingem osvojio svoj poslednji trofej, a do njega ga je vodio srpski gorostas.

PARTIZAN TV: Željko Pantić – Sramota je da na zgarištu stradanja Srba rađa se neonacizam (VIDEO)

Skandal na Banjici u kom su navijači Rada na rasnoj osnovi vređali fudbalera Partizana Evertona Luiza glavna je tema u srpskom sportu poslednjih dana.

LEGENDARNI PLEJ PITA TEA: Miloše, mora li ta Amerika?

Srpski trener i sada šef stručnog štaba Lokomotive Kuban Saša Obradović savetuje Miloša Teodosića da ostane u Evropi i ne trči u NBA ligu.

FORMULA 1: Fors Indija predstavila model za 2017. godinu

Tim Fors Indija iz Formule jedan predstavio je danas novi model automobila za 2017, sa oznakom VJM10, kojim ekipa želi da nastavi da se razvija posle najuspešnije sezone u svojoj istoriji.

ONI SU VEČERAS BILI NAJVATRENIJI: Evo koji su fudbaleri Partizana skoro ceo meč sa PAOK-om odgledali na nogama (VIDEO)

Fudbaleri Partizana večeras su bili gosti košarkaša na revanš meču FIBA Lige šampiona protiv bratskog kluba PAOK-a.

LIGA ŠAMPIONA: Rezervisti Juvea ‘ukrotili zmajeve’, ‘lisice’ poražene u Sevilji, ali dvomeč nije gotov (VIDEO)

U poslednja dva prva meča osmine finala Lige šampiona pobede su izvojevale ekipe Juventusa i Sevilje, ali nisu oba tima blizu plasmana u četvrtfinale.

PRIMERA: Valensija srušila Real i vratila Barsu u borbu za titulu (VIDEO)

U odloženom meču španske Primere lider na tabeli Real Madrid sapleo se na gostovanju Valensiji 2:1 (2:1).

FOTOGALERIJA: Fešta na tribinama, borba na terenu i na kraju bes Nikole Pekovića (FOTO)

Partizan je porazom 82:78 završio Odiseju na putu u FIBA Ligi šampiona, iako je imao poslednji napad u kom je mogao do osmine finala najelitnijeg FIBA klupskog takmičenja.

NENAD ČANAK: Tim koji je igrao večeras igraće i protiv Zadra!

Trener Partizana Nenad Čanak istakao je da je zadovoljan borbenošću svojih igrača protiv PAOK-a i pored ispadanja iz daljeg takmičenja uz konstataciju da je i ovo mnogo od ‘bolesnog’ tima.