FIAT i dalje uz vaterpoliste Radničkog (VIDEO)

filipovic-vasovic-fiat

Vaterpolo klub Radnički i „FIAT Automobili Srbija“ obnovili su danas saradnju započetu prošle sezone, pa će ova kompanija i u narednoj sezoni biti jedan od sponzora aktuelnog vicešampiona Srbije i osvajača prestižnog Kupa Evrope, koji će ove godine pokušati da napravi i korak dalje, nastupom u Ligi šampiona.

Ugovor o tehničko-finansijskom sponzorstvu, u prostorijama Radničkog, na zatvorenom bazenu SC „Park“, potpisali su Antonio Ćezare Ferara, generalni direktor kompanije FAS i Jugoslav Vasović, sportski direktor kluba, a konferenciji za medije prisustvovao je i Filip Filipović, proslavljeni reprezentativac Srbije i vaterpolista Radničkog.

“U Kragujevcu se u proteklih godinu dana igrao vrhunski vaterpolo, a pehar Kupa Evrope i finalni mečevi u domaćem šampionatu bili su više nego dobra pozivinca da Radnički dobije sve veći broj navijača. Ujedno, to je i bila najbolja preporuka da se saradnja naše kompanije i ovog kluba nastavi i u narednoj sezoni. Na taj način samo potvrđujemo koliko cenimo rezultate, napore da se oni ostvare i značaj koji sport ima i u našoj lokalnoj zajednici” – rekao je Ferara.

Jugoslav Vasović je izrazio veliko zadovoljstvo što će kragujevački tim i u ovoj sezoni imati veoma značajnu podršku FAS-a.

“Nastavak i proširenje saradnje kompanije FAS i VK Radnički samo je logični sled okolnosti posle izuzetno uspešne prošle godine kako za FAS tako i za naš klub. Bili smo deo istog tima, postizali smo odlične rezultate, siguran sam da ćemo to raditi i ove sezone i činiti ponosne i zadovoljne građane Kragujevca što ova dva izuzetno uspešna kolektiva dolaze baš iz našeg grada” – istakao je Vasović.

I Filipu Filipoviću, jednom od najboljih svetskih vaterpolista, bilo je drago što je jedna takva kompanija ponovo stala uz njegov tim.

“Sigurnost i zadovoljstvo za sve igrače i klub je kada kompanija kao što je FAS stane iza svih nas. To nam takođe predstavlja i dodatni motiv i obavezu da na pravi način ponašanjem u bazenu i oko njega prezentujemo naš klub i sve one koje nas podržavaju. Sigurni smo da će i ova godina naše saradnje biti uspešna i da ćemo zajedno zabeležiti puno poslovnih i sportskih pobeda” – smatra Filipović.

Kompanija FIAT Automobili Srbija, pored vaterpolista, podržava i košarkaše Radničkog, a takođe je i jedan od sponzora Olimpijskog tima Srbije. Ulaganje u sport predstavlja težnju kompanije da kvalitetnim i perspektivnim srpskim sportistima pruži najbolje uslove za trening, rad i pripreme.

hotsport.rs/vkradnicki.com

Pročitajte i ovo

NAJBOLJI NA SVETU: Srpski vaterpolista ispred svih kolega

Najnovije

AUSTRALIJAN OPEN: ‘Potop favorita’, i Mari eliminisan (VIDEO)

Prvi igrač sveta Endi Mari eliminisan je sa Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u osmini finala izgubio od nemačkog tenisera Miše Zvereva sa 3:1 u setovima (5:7, 7:5, 2:6, 4:6).

JAVIO SE MOUČE: Argentinac daleko od Beograda, u novom klubu (FOTO)

Kao što je već poznato, Pablo Mouče je potpisao za paragvajsku Olimpiju Asunsion.

CRNO-BELI ‘RATOBORNI’: Novi i neočekivan sudski proces Partizana (FOTO)

Iako su navijači već zaboravili na tamnoputog defanzivca, Sedrik Gogua se neće ‘izvući’ tako lako iz ugovora sa Partizanom.

HOTSPORT TIKET DANA: Tri ‘keca’, jedna ‘dvojka’ – Ajaks diže kvotu

Favoriti prvog dana vikenda nisu bili baš raspoloženi, pa smo za danas izabrali “zicere” po kvotama kladionice “Maxbet”.

HOTSPORT SAZNAJE: U Zvezdu stigao još jedan štoper, i to Makedonac! (VIDEO)

Antonio Mitrev je prošao probu i potpisaće ugovor za crveno-bele, a do kraja sezone igraće u mlađim kategorijama.

NBA: Jokić odličan – ‘pao’ bi još neki rekord da ga Maloun nije odmarao, Bobi se ‘upisao’ (VIDEO)

Noćas je odigrano 11 mečeva u NBA ligi, a dvojica srpskih košarkaša su bila na parketu.

SPORT NA TV: Ceo dan fudbala, a za kraj NBA i NFL

Još jedan bogat sportski dan je pred nama, u kojem će, najviše biti naravno fudbala.

Miroslav Muta Nikolić o Nikoli Jokiću

Jokić je zapalio Ameriku! Jednostavno je eksplodirao, veliki je talenat. Ne bi ni bio u reprezentaciji Srbije da nije kvalitetan. Iskren da budem, nisam verovao da će Nikola biti ovakav igrač. Ima dobre fizičke predispozicije, ali njegova najveća prednost je što razume košarku. Veoma je stabilan momak. Ma lutka od čoveka.

OD DANAS, JUNAJTED IMA ŽIVU LEGENDU: Vejn Runi i gol kojim je ušao u istoriju svetskog fudbala (VIDEO)

Vejn Runi je 2004. godine stigao iz Evertona u Mančester Junajted kao jedan od najtalentovanijih fudbalera sveta. Trinaest godina kasnije, postao je hodajuća legenda kluba.

SP U RUKOMETU: Slovenija, Španija, Francuska i Norveška u četvrtfinalu

U osmini finala šampionata sveta za rukometaše Norvežani su savladali Makedoniju sa deset golova razlike – 34:24.