0

SP: Još dva finala za srpske posade

Objavljeno: 31.08.13 u 12:45

Sestre-Moldovan1

Nastavlja se uspešan dan srpskih kajakaša na Svetskom prvenstvu u Duizburgu. Nakon trijumfa Obradovićeve i Filipovićeve u B finalu, Marko Novaković i Ognjen Filipović, kao i sestre Olivera i Nikolina Moldovan plasirali su se u finale u disciplini K-2 na 200 metara.

Filipović i Novaković su svoju polufinalnu trku završili u vremenu od 32.281 sekundi i tako zauzeli treće mesto, iza posada Rusije (31.429) i Velike Britanije (31.668).

I sestre Moldovan su u svojoj polufinalnoj grupi trku završil na 3. poziciji. One su se našle iza posada Poljske (37.769) i Rusije (38.165) sa vremenom 38.323 sekundi.

Srpski kajakaš su izborili šest finala na Svetskom prvenstvu, a prve finalne trke su na programu popodne.