0

Bruka Partizana! (VIDEO)

Objavljeno: 29.08.13 u 21:59

Švajcarski Tun je eliminisao Partizan iz Evrope! Crno-beli nisu uspeli da sačuvaju prednost od 1:0 iz prvog meča i izgubili su u revanšu plej ofa za Ligu Evrope sa čak 3:0.

Šampion Srbije doživeo je pravu blamažu. izabranici Vuka Rašovića delovali su potpuno bespomoćno na terenu. Samo u par navrata Partizan je pripretio, ali nikom nije jasno kako nisu uspeli da iskoriste nijednu šansu.

Sa druge strane, Tun je bio mnogo agresivniji. U prvom poluvremenu stvorio mnogo prilika, a jednu su uspeli da pretvore u gol. Kristijan Šnojvli je gol postigao u 15. minutu. nakon toga je usledio kratak prekid zbog ubacivanja baklji u teren.

Partizan je imao priliku da izjednači pred kraj poluvremena, ali nije uspeo. Očekivalo se da će crno-beli biti znatno bolji u nastavku, ali su nas neprijatno iznenadili.

Već u 2. minutu nastavka Marko Snojvli postiže novi gol. I umesto da Partizan dođe do gola i proba da izbori prolaz zbog gola u gostima usledio je novi šok. U 75. minutu Zufi stavlja pečat na ovaj meč i to je bio kraj evropskog putovanja za Partizan.

Izuzetno loša predstava Partizana koja je razočarala sve pristalice crno-belih. Švajcarski Tun je večeras bio daleko kvalitetniji rival i sasvim zasluženo će se naći u žrebu za grupnu fazu Lige Evrope.

90+4′ – Kraj meča.

90+1′ – Crveni karton za Aksentijevića! Desni bek je isključen zbog guranja igrača.

88′ – pokušali su crno-beli posle prekida. Volkov nije uspeo da pronađe put do mreže, lopta dolazi do Živkovića, ali je golman Tuna siguran.

86′ – Žunior je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

84′ – Žuti karton za Markovića.

82′ – Nova izmena. Izašao je Malbašić, a  ušao Brašanac.

81′ – Stojković je sprečio novi gol. Vitver se našao jedan na jedan sa Stojkovićem, ali je srpski golman bio uspešniji.

75′ – Gol za Tun! Zufi se oslobodio čuvara i sa ivice kaznenog prostora jako šutirao i doneo veliku prednost svom timu.

73′ – Fenomenalna prilika za Malbašića koji se našao sam ispred golmana na 6 metara, ali slabo šutira glavom i golman Tuna lako brani.

70′ – Ninković je centrirao lopta dolazi do Malbašića koji šutira, ali golman brani.

67′ – Druga izmena u Partizanu. izašao je Mitrović, a ušao Petar Grbić.

66′ – Mitrović je pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.

65′ – Snažan šut Jojića sa 30 metara, a lopta je prohujala pored leve stative.

64′ – Andrija Živković je zamenio kapitena Sašu Ilića.

59′ – Opasan napad domaćina, Obradović interveniše i izbacuje loptu u korner. Fudbaleri Partizana se žale na povrede…

50′ – Hediger šutira glavom, ali na svu sreću lopta odlazi preko gola.

48′ – Gol za Tun! Loptu u prostor je dobio Marko Šnojvli koji je otresao Stankovića sa sebe i neometan savladao golmana Stojkovića.

46′ – Počelo je drugo poluvreme

Na poluvremenu meča u Švajcarskoj Tun vodi sa 1:0 golom Marka Šnojvlija u 15. minutu meča. Partizan je posle primljenog gola „pao“, ali se pred kraj poluvremena digao i pripretio golu Tuna. Treba očekivati da će Partizan u nastavku meča pokazati mnogo više.

45+2′ – Šnojvli se opet našao u prilici, njegov šut je izblokiran, pa je Stojković uspeo da interveniše.

43′ – Malbašić je snažno šutirao, loptu je blokirana i dolazi do Mitrovića koji je takođe blokiran u srcu kaznenog prostora. Još jedna propuštena prilika da se izjednači.

39‘ – Konačno Partizan u napadu. Malbašić je centrirao, a golman Tuna je skinuo loptu ispred Mitrovića.

36′ – Prečka za Tun. Odlično je sa 20 metara šutirao Šnojvli, ali je lopta pogodila okvir gola.

34′ – Nekim čudom Partizan i dalje gubi sa „samo“ 1:0. Vitver je prvo pokušao, ali je šutirao preko gola, a onda je odličnu priliku imao Šnojvli koji je šutirao tik pored gola.

32′ – Zufi je imao sjajnu priliku da udvostruči prednost Tuna, ali je njegov šut u poslednjem trenutku izblokirao Obradović..

31′ – Dobio je strelac gola za Tun još jednu loptu u prostor i pretrčao odbranu Partizana, ali je šutirao snažno preko gola.

25′ – Mitrović je postigao gol, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.

22′ – Tun i dalje dobro napada. Prozujala je lopta kroz kazneni prostor crno-belih, ali na svu sreću bez opasnosti po gol.

20′ – Utakmica je nastavljena

17′ – Meč je u prekidu, pošto su navijači ubacili baklje u teren

15′ – Gol za Tun! Strelac je Kristijan Šnojvli, posle greške odbarne Partizana.

10′ – Partizan je pokušao nakon kornera. Dobar centaršut, ali je golman Tuna izboksovao loptu ispred Mitrovića.

9′ – Prva ozbiljnija prilika za domaće. Centaršut sa desne strane izblokirao je Obradović i sprečio domaće da dođu do izgledne prilike.

4′ – Ninković je centrirao, ali se Mitrović nije snašao, pa je propala prva prilika za crno-bele

1′ – Utakmica je počela.

TUN: Falvre, Sulmoni, Zigfrid, Vitver, Luti, Zufi, Hediger, K. Šnojvli, Širinci, Žunior, M. Šnojvli.

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Volkov, Obradović, Stanković, Marković, Ilić, Jojić, Malbašić, Ninković, Mitrović.

Fudbaleri Partizana igraju revanš meč plej ofa Lige Evrope protiv švajcarskog Tuna. Crno-beli imaju prednost od jednog gola pošto su u prvom meču u Beogradu slavili sa 1:0, golom Miloša Jojića.