0

Poraz mladih vaterpolista u polufinalu SP

Objavljeno: 17.08.13 u 18:21

vaterpolo

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Mađarskoj od selekcije Italije sa 5:4 (1:1, 1:0, 2:2, 1:1).

Meč je bio tvrd, neizvestan uz utisak da je rival imao naklonost sudija. Veliki hendikep za naš tim je bila činjenica da su već sredinom druge četvrtine Mandić i Subotić imali po dva isključenja, a zatim je u trećem delu Mandić dobio i isključujuću ličnu pa smo ostali bez učinka najboljeg igrača.

Italija je vodila 1:0, 3:1,4:3. Srbija je uspevala da izjednači ali ne i da povede. Gol odluke postigao je Di fulvio 3,24 minuta pre kraja. Srbija je u poslednjem napadu dobila igrača više ali nije bilo realizacije kao i u gotovo svim slučajevima do tada.

Golove za reprezentaciju Srbije postigli su Subotić, Stojanović, Maksimović i Ranđelović.

Naša selekcija će se u nedelju za bronzanu medalju boriti protiv poražene reprezentacije iz duela Hrvatske i Mađarske.