0

Veslači u finalu

Objavljeno: 10.08.13 u 15:58

veslanje-dvojac

Srpski veslački reprezentativci u dvojcu bez kormilara, skifu i osmercu s kormilarom plasirali su se danas u finale Svetskog juniorskog prvenstva u litvanskom Trakaiju.

Dvojac bez kormilara Aleksandar Bedjik i Igor Lončarević je do plasmana u finale došao zauzevši treće mesto u drugoj polufinalnoj grupi, rezultatom od sedam minuta, osam sekundi i 37 stotinki. Bolje od njih bile su posade Grčke (7:01,22) i Austrije (7:03,72).

Andrija Šljukić je do plasmana u finale skifa stigao osvojivši drugo mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi vremenom od 7:15,21.

Ispred njega takmičar iz Azerbejdžana (7:12,34), a treće mesto zauzeo je veslač sa Kube (7:18,48). U B finalu učestvovaće Nemačka (7:21,71), Francuska (7:25,25) i Slovačka (8:89,16).

Osmerac u sastavu Uroš Marinković, Bojan Došljak, Nikola Kekić, Nikola Selaković, Ljubomir Gavrić, Martin Mačković, Viktor Pivač, Aleksa Stanković i kormilar Mateja Jošić pobedili su u drugoj polufinalnoj trci rezultatom od 5:47,42.

Iz te grupe u finale su prošli Britanci (5:48,92) i Rumuni (5:49,28), dok će Holandjani (5:51,79), Hrvati (5:58,59) i Litvanci (6:14,03) veslati u B finalu.