0

Kadeti poraženi od Belorusije na startu SP

Objavljeno: 10.08.13 u 18:35

rukomet

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije, poražena je na startu Svetskog prvenstva u Mađarskoj. Bolji od izabranika trenera Aleksandra Brkovića, bili su mladi Belorusi koji su trijumfovali sa 26:23 (12:9).

Tokom svih 60 minuta, Belorusi su bili u vođstvu, da bi na kraju posle jedinog izjednačenja pri rezultatu 23:23 u 55. minutu, uspeli da prelome meč u svoju korist. „Orlići“ su loše otvorili utakmicu, o čemu svedoči i rezultat 6:0 za protivnika u 9. minutu. Uspeli su naši momci da se vrate u meč, pri kraju i izjednače, ali ne i da naprave potpuni preokret.

Sa po četiri pogotka najefikasniji u našoj selekciji bili su Nikola Vrgović i Bojan Rađenović, a po tri puta metu su pogađali Nemanja Mladenović, Mladen Sotić i Nikola Milošević. Na drugoj strani je dominirao Hleb Harbuz sa osam golova.

U ostalim mečevima grupe A Danska  je savladala Japan sa 39:27, a Egipat  selekciju Čilea sa 53:22.

Drugi meč na šampionatu, „orlići“ igraju protiv reprezentacijom Danske u nedelju od 18 časova.