0

Poraz Srbije na peterce od Španije

Objavljeno: 01.08.13 u 18:45

srbija-vaterpolo-klupa-barselona

Vaterpolisti Srbije doživeli su poraz od Španije, domaćina Svetskog prvenstva, nakon peteraca sa 14:13 u meču za plasman od 5. do 8. mesta. Rezultat u regularnom toku susreta bio je 8:8 (2:2, 1:0, 2:3, 1:1, 2:1, 0:1).

Od samog početka meča videlo se da će biti veoma tvrda utakmica. Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom, a Filipović je golom u drugoj doneo Srbiji prednost na poluvremenu.

Domaćin turnira je bio bolji u nastavku susreta, ali naši vaterolisti nisu dozvoljavali da Špnaci dođu do vođstva. Oni ipak na početku poslednje deonice dolaze do vođstva, a Srbiji je produžetke doneo Ćuk.

U produžecima su izabranici Dejana Savića imali prednost, ali su Španci uspeli da izjednače, pa su odluku o pobedniku meča odlučivali peterci u kojima su Španci imali više sreće.

Srbija će se u borbi za 7. mesto boriti sa reprezentacijom Australije koja je izgubla od Grčke sa 11:9.

Polufinalne utakmice igraju se u toku večeri, a sastaju se Crna Gora i Italija, i Mađarska i Hrvatska.