Lorenco vezao drugi trijumf, smanjuje prednost Pedrose

Objavljeno: 16.06.13 u 15:31

Lorenco

Vozač Jamahe Horhe Lorenco trijumfovao je na šestoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije.

Aktuelni šampion smanjio je vođstvo Pedrose u generalnom plasmanu pobedom na stazi  „Katalunja“. On je trku završio u vremenu od 43:06.479 minuta.

Drugo mesto pripalo je vozaču Repsol Honde Daniju Pedrosi, dok je treće mesto osvojio njegov timski kolega Mark Markes.

Lorenco je već u prvoj krivini stigao do vodeće pozicije koju je zadržao do samog kraja trke. Pedrosa i Markes su vodili žestoku borbu za drugu pozciju, ali je ipak redosled na kraju trke ostao nepromenjen.

Vozač Jamahe Teh 3 Kal Kračlou je na pola trke izleteo sa staze, a nedugo zatim isto se dogodilo i Dukatijevom vozaču Nikiju Hejdenu.

Valentino Rosi je trku završio na četvrtom mestu, a iza njega su se našli Bradl i Smit.

U generalnom plasmanu vodi Dani Pedrose sa 123 boda, dok Horhe Lorenco sada zaostaje sa 116 bodova. Na trećem mestu nalazi se Mark Markez sa 93 osvojena boda.

Naredna trka u Moto GP šampionatu voziće se na stazi „Asen“ u Holandiji 29. juna.