0

Srbija u finalu Svetske lige!

Objavljeno: 15.06.13 u 14:36

vanja-udovicic

Vaterpolisti Srbije savladali su u polufinalu SVetske lige reprezentaciju Crne Gore sa 8:6 i plasirali su se u finale. Veoma neizvestan meč, na poluvremenu je bilo 4:4 pošto su prve dve četvrtine završene identičnim rezultatom 2:2.

U trećoj deonici sjajna odbranaSrbije i dolazi se do 6:4 na 1:59 pre kraja ovog perioda igre, ali Crnogorci uspevaju da postignu pogodak do kraja četvrtine i smanje na 6:5. U poslednjoj deonici ista slika kao i u trećoj, Srbija dobija ovaj period sa 2:1 i igraće u finalu Svetske lige. Imala je Crna Gora nekoliko prilika za izjednačenje kod rezultata 7:6, ali su ih propustili a Srbija je zatim dala gol i sve rešila.

Golove za reprezentaciju Srbije postigli su Filipović, Udovičić, Mitrović, Ćuk, Gocić, Mandić i Nikić.

Rival delfinima u finalu biće bolji iz duela SAD – Mađarska, tako da psotoji verovatnoća da Udovičić prvi put kao selektor Amerika igra protiv ekipe koju je do skoro vodio baš u finalu.