Kraj: Zvezda – Barseloneta 9:5 (4/4)

Objavljeno: 31.05.13 u 20:13

Vaterpolisti Crvene zvezde igraju polufinale Lige šampiona protiv španske Barselonete.

1/4

Prvi gol na meču postigla je Crvena zvezda posle četiri i po minuta igre. Rađen je majstorski asistirao Strahinji Rašovići na stativi prilikom igrača više, a Rašović je odlično reagovao i matirao Lopeza.

Zvezda je uvećala vođstvo iz peterca. Siguran realizator je kapiten Prlainović, 2:0.

Majstorija Vrlića na dva metra, Šefik je savladan posle skoro sedam minuta igre, 2:1.

Rađen je skrivio peterac, a De Lera je izjednačio na 2:2.

2/4

Odlične odbrane u drugoj četvrtini, Šefik je nesavladiv. Lopez je konačno savladan na minut i 39 sekundi do kraja druge četvrtine, mrežu Barselonete pogodio je Pijetlović.

Crveno-beli opet imaju dva gola viška. Prlainović je iskoristio igrača više, tri sekunde do odlaska na veliki odmor.

3/4

Drugim golom Vrlića Barseloneta je smanjila na 4:3. Međutim, već u sledećem napadu Pijetlović je vešto iskoristio poziciju na dva metra i ponovo doneo plus dva crveno-belima, 5:3.

Španci su vrlo koncentrisani u ovoj četvrtini priliko situacija sa igračem više. Mingel je savladao Šefika za 5:4.

Drugim golom Strahinje Rašovića Zvezda se opet odlepila, 6:4.

Mingel je kaznio zonsku odbranu srpskog šampiona preciznim udarcem iz daljine, 6:5.

Strahinja Rašović povećao je prednost Beograđana na 7:5 iz igrača više, posle asistencije Prlainovića.

4/4

Sjajan gol Vapenskog. Činilo se da je levoruki igrač Zvezde potopio loptu, izdržao je duel pod vodom i onda lobovao Lopeza. Zvezda prvi put ima tri gola viška, 8:5.

Sava Ranđelović postigao je pogodak koji Zvezdi donosi prvo finale Lige šampiona u klupskoj istoriji, 9:5.