0

Juve šampion, ludi Miroslav Klose dao 5 komada Bolonji

Objavljeno: 05.05.13 u 17:01

Untitled-2

Juventus je pobedom nad Palermom osvojio 29. titulu šampiona Italije, i to bi trebalo da bude najvažnije od 35. kola Serija A. „Stara dama“ je pobedila sa 1:0 a jedini strelac za bio je Vidal sa bele tačke.

Ipak u ovom kolu primat su odneli napadači koji su bili izuzetno raspoloženi i na danas sedam odigranih mečeva positgnuta su 22 gola, što znači nešto više od 3 u proseku po meču.

Ipak ovaj prosek bio bi zanatno manji da nije bilo neverovatnog Miroslava Klosea koji je u pobedi Lacija nad Bolonjom od 6:0 postigao 5 golova.

Klose je bio strelac u 22., 36., 39., 50. i 61. minutu, a pored njega preostali gol za Lacio u demoliranju Bolonje bio je delo Ernanesa u 32. minutu igre.

Dosta golova viđeno je i u Đenovi gde je istoimeni klub sa 4:1 pobedio Peskaru. Borielo je bio dvostruki strelac za Đenovu a pored njega golove za domaće postigli su Flores i Bertolaći. Jedini gol za Peskaru postigao je Skuli.

Katanija je na svom terenu pobedila Sijenu sa 3:0, a het trik za domaće postigao je Bergesio. Parma je sa 2:o bila bolja od Atalante, a mrežu gostiju zatresli su Parolo i Biabiani.

Milan je kao domaćin minimalnim rezultatom 1:0 pobedio Torino golom Marija Balotelija.