tina-maze-globus

Četvrtom ovosezoenskom pobedom u veleslalomskim trkama pobednica Svetskog kupa Slovenka Tina Maze okončala je ovu takmičarsku godinu.

Maze je u švajcarskom Lencerhajdu trijumfovala u vremenu 2:16,67 minuta što je za 35 stotinki bilo bolje vreme od Francuskinje Tese Vorli kojoj je pripalo drugo mesto odnosno 1,38 sekundi brže od trećeplasirane, domaće takmičarke, Lare Gut.

I pre ove trke bilo je poznato da je Tina Maze pobednica u generalnom plasmanu Svetskog kupa, kao i u veleslalomu, ali je sa novih 100 bodova još više povećala svoj rekord. Slovenka je samo u veleslalmu osvojila 800 bodova, a u svih pet disciplina neverovatnih 2.414 bodova. Drugo mesto u generalnom plasmanu pripalo je Nemici Mariji Hefl-Riš koja je osvojila 1.101 poen, a treću poziciju osvojila je Austrijanka Ana Feninger sa 1.029 bodova.