Odbojka

Odbojkaši Zvezde osvojili kup

Objavljeno: 24.02.13 u 20:11

finalenovipazar10

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pošto su u finalnoj utakmici završnog turnira u Novom Pazaru bili bolji od kragujevačkog Radničkog sa 3:1 u setovima (25:22, 18:25, 25:22, 27:25) posle 113 minuta igre.

U duelu dva naša trenutno najbolja kluba viđena je izjednačena i zanimljiva borba u kojoj su crveno-beli nešto bolji i po jedanaesti put u istoriji prigrlili trofej. Preloman je bio treći set u kom su Kragujevčani napravili veliki broj grešaka i olakšali posao protivniku koji je u četvrtom setu prokockao tri poena prednosti u samoj završnici, ali Radnički nije imao snage da izbori peti set.

Zvezda je osvajanjem trofeja u kupu na najboljem putu da ove sezone osvoji „duplu krunu“ jer je u prvenstvu gotovo neprikosnovena i u plej-of ulazi kao veliki favorit.