0

Srpski skijaši odlični u slalomu

Objavljeno: 21.02.13 u 19:06

Marko-Stevovic

Tim Srbije nastavio je danas takmičenje na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Brašovu i to sa mnogo uspeha. Strahinja Stanišić je slalomsku trku završio na 17. mestu, a Marko Stevović je bio 18. Biatlonac Dženis Avdić osvojio je 50.  poziciju u konkurenciji 79 takmičara u trci sprint na 7,5km.

U prvoj trci slaloma Strahinja Stanišić  zauzeo je 30. mesto sa vremenom 48.77 i zaostatkom za vodećim takmičarom 4.12 sekundi, a Marko Stevović 31. mesto sa vremenom 49.25 i zostatkom od 4.60 sekundi. Viktor Raković i Vanja Starčević nisu uspeli da završe trku.

U drugoj vožnji naši skijaši su značajno popravili plasmane, pa su završili trku Strahinja na 17., a Marko Stevović na 18. mestu. Stanišić je drugu trku završio za 49.94 sekundi, a Stevović za 50.07 sekundi.

Biatlonac Dženis Avdić završio je trku sprint na 7,5 km za 24:25.6 minuta i zauzeo 50. poziciju od ukupno 79 takmičara. I pored vrlo dobrog trčanja boljeg plasmana koštalo ga je 5 promašaja u pucanju, od čega 3 u ležećem i 2 u stojećem stavu.