1

Proradili Kingsi

Objavljeno: 20.02.13 u 12:24

nhl

Los Anđeles Kingsi pobedili su na gostujućem ledu Edmonton Ojlerse sa 3:1. Bil je to sasvim neizvezna utakmica na kojoj je sve „mirisalo“ na pridužetke da bi onda poslednji minutu regularnog dela rešio sve dileme oko pobednika.

Prvi gol viđene je tek u drugoj trećini kada je u 5. minutu Kolin Frejzer doveo Kingse u prednost. Ojlersi međutim vraćaju utakmicu u egal u 16. minutu iste trećine golom Sem Ganjea.

U trećoj trećini na obe strane sevale su šanse, ali sve do 49 sekundi pre kraja nije bilo golova, a tada je Džef Karter savladao Hababulina i šokirao domaću publiku. Konačnih 3:1 postavio je Džeret Stol golom u praznu mrežu.

Kingsi su bili ofanzivniji na ovom meču što pokazuje i broj šuteva na gol Ojlersa, bilo ih je čak 37 od kojih je sjajni Nikolai Hababulin zaustavio čak 35.

Sa druge strane golman Kingsa Džonatan Kvik imao je malo manje poslao pa je zaustavio 23 šuta od ukupno 24 upućenih ka njegovoj mreži.

Vinipeg – Bafalo 2:1
Montrela – Njujork Rendžers 3:1
Njujork Ajlanders – Otava 1:3
Toronto – Tampa Bej 2:4
San Hoze – Sent Luis 2:1
Detroit – Nešliv 3:4 (pro)
Vankuver – Čikago 3:4 (pen)
Los Anđeles – Edmonton 3:1