2

Stanišić 33. u Brašovu

Objavljeno: 19.02.13 u 21:40

Strahinja-Stanisic

Drugog dana Evropskog olimpijskog festivala mladih u Brašovu sportisti Srbije su započeli svoje takmicenje. Skijaši Strahinja Stanišić, Marko Stevović, Viktor Raković i Vanja Starčević stratovali su u trci veleslaloma, dok je jedini biatlonac iz Srbije, Dženis Avdić, startovao u trci individual na 12,5 km.

Stanišić je završio obe trke nakon kojih je zauzeo 33. mesto sa ukupnim vremenom 1:52,65 minuta, iako je startovao sa visokim startnim brojem – 61. Vanja Starčević je zauzeo 47. mesto, dok Marko Stevović i Viktor Raković nisu završili prvu vožnju.

Dženis Avdić je biatlonsku trku na 12,5 kilometara završio na 62. mestu od ukupno 77 takmicara. Boljeg plasmana koštali su ga kazneni minuti, usled lošeg pucanja.

Skijaši koji se učestvuju u alpskim disciplinama u četvrtak će se takmičiti u slalomskoj trci, dok će Avdić istog dana voziti sprint trku na 7 kilometara.