0

Pačetina a la Dalas

Objavljeno: 09.02.13 u 14:43

dalas - anahajm

Hokejaši Dalas Starsa savladali su na domaćem ledu ekipu Anahajm Daksa sa 3:1. U skraćenom formatu lige zbog ne tako davnog lok auta, svaka pobeda je vrlo važna, ali kada se treći put zaredom na kolena baci rival koji je direktan konkurent za plej of mesto, pobeda dobija na težini.

Prva trećina obilovala je grubostima, viđena je i jedna šibačina, pa je zabeleženo deset isključena, od toga šest na strani Daksa, odnosno četiri Dalasa.

U takvoj situaciji domaći hokejaši su se bolje snašli i uspeli su da iskoriste brojačanu prednost na ledu.

Prvo je u 9. minutu prve trećine Trevor Dejli načeo mrežu Daksa, da bi četiri minuta kasnije Džejmi Ben povisio na 2:0, što je bio i konačan rezultat trećine.

Daksi su smanjli prednost domaćih u drugom periodu golom Nika Bonina u 16. minutu, ali to je bilo sve od Anahajma na ovoj utakmici.

Konačnih 3:1 za Starse postavio je Lui Erikson u 13. minutu poslednje trećine.