0

Medvedi gricnuli Kanađane

Objavljeno: 07.02.13 u 10:27

Boston Montreal

Hokejaši Boston Bruinsa savladali su na gostovanju Montreal Kenejdijense rezultatom 2:1.

Bio je ovo prvi duel od četiri koliko će do kraja sezone odigrati ova dva tima, a Bruinsi su do prve pobede stigli posle preokreta koji je usledio nakon što je trener Klod Žulijen u drugoj trećini promešao postave.

On je pri vođstvu Kenejdijensa, iz druge postave prebacio Tajlera Segvina u prvu i tako ga pridodao napadu koji čine Dajevid Krejči i Milan Lučić, što se ispostavilo kao pravi potez.

Upravo je Segvin bio najzaslužniji za preokret jer je početkom treće trećine prvo postigao gol, a par minuta kasnije i bio asistent kod pogotka Dejvida Krejčija.

„Trener je hteo da nas malo razdrma, a prvih par minuta poslednje trećine potvrđuju da je u tome uspeo“ rekao je Segvin posle utakmice.

Boston – Montreal 2:1
Anahajm – Kolorado 3:0
Dalas – Edmonton 3:2 (pro)