0

Pingvini isterali Đavole

Objavljeno: 03.02.13 u 10:49

pingvins devils

Hokejaši Pitsburg Pingvinsa savladali su na domaćem terenu ekipu NJu Džersi Devilsa sa 5:1.

Ovo je bila prva pobeda u šampionatu Pingvinsa na njihom ledu pa se može reći da je sinoć u Pitrburgu viđeno pravo „isterivanje đavola“.

Prva trećina portekla je bez pogodaka, ali su u drugoj i trećoj strelci sve to nadoknadili.

Već u trećem minutu drugog perioda Berndon Sater postiže prvi gol na meču. Na 2:0 za Pingvinse povisio je u 10. minutu Kris Kunic. Međutim, samo tri minuta posle Devilsi golom Endija Grina smanjuju prednost domaćih, a rezultatom 2:1 otišlo se na poslednji odmor.

Međutim ubeđenje „Đavola“ da mogu da ostanu u ovom meču nije trajalo dugo. Na dva i po minuta u trećoj trećini Kris Leteng ponovo udvostručuje prednost Pingvinsa, a potom 5 minuta kasnije Sidni Krosbi povisio je na 4:1.

Konačnih 5:1 za Pingvinse postavio je Roberto Bertuzo u 10. minutu trećeg perioda.

Za najbiljeg igrača na meču proglašen je Sidni Krosbi koji je za nešto više od 19 minuta provedenih na ledu postigao gol i upisao dve asistencije.

Nju Džersi – Pitsburg 1:5
Bafalo – Montreal 1:6
Edmonton – Kolorado 1:3
Karolina – Filadelfija 3:5
Njujork Rnedžers – Tampa Bej 3:2
Detroit – Kolumbus 2:4
Dalas – Finiks 0:2
Čikago – Kalgari 3:2