0

Hiršer jedini ispod dve sekunde zaostao za sjajnim Ligetijem

Ligetijeva dominacija u veleslalomu

Objavljeno: 03.12.12 u 17:32

Američki skijaš ostvario ubedljivu pobedu u veleslalomu koji je održan u Biver Kriku. Ted Ligeti se ovim trijumfom približio vodećem u generalnom plasmanu Svetskog Kupa Akselu Lundu SVindalu.

Ligeti je trku završio sa rezultatom 2:25.59, čak sekundu i 76 stotinke ispred najboljeg skijaša sveta Marsela Hiršera. Treće mesto je zauzeo David Simončeli iz Italije sa nešto više od dve sekunde zaostatka. Trenutno vodeći u generalnom plasmanu Svetskog Kupa Svindal trku je završio sa 6. najboljim vremenom.

Takmičenje u Svetskom Kupu se nastavlja narednog vikenda u Val d’Izeru u Francuskoj, gde su na programu slalom i veleslalom.