0
Odbojka

Zvezdi pripao derbi

Objavljeno: 16.11.12 u 20:28

Šesto kolo Viner Štediše lige otvorio je derbi između Crvene zvezde i Vojvodine NS seme. Slavili su Beograđani sa 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:11).

Odbojkaši Zvezde, verovatno pod utiskom poraza od francuskog Tura u Ligi šampiona, nisu ušli maksimalno koncentrisano u ovaj meč. Novosađani su stekli ubedljivu prednost u prvom setu koju su uspeli da pretoče u vođstvo rezultatom 18:25. Zvezda je uspela da izjednači u drugom setu sa 25:23, ali su „lale“ istim rezultatom ponovo došle u vođstvo. Ipak izabranici Duška Nikolića potpuno preokreću i salve u petom setu sa 15:11.

Korektor Zvezde Dušan Petković je upisao 25 poena, Nemanja Jakovljević 16, a Filip Stoilović 15 poena. U Vojvodini je Milija Mrdak zabeležio 25, dok je Aleksandar Veselinović upisao 17, a Branko Roljić 16 poena.

Crvena zvezda je na prvom mestu sa maksimalnim učinkom, ali je na ovoj utakmici izgubila prvi bod ove sezone. Vojvodina je ovim bodom trenutno došla na treću poziciju, ali sa utakmicom više u odnosu na rivale.