0
Evroliga

Prva pobeda Kantua, slavio i PAO

Objavljeno: 26.10.12 u 23:08

Kantu je na svom terenu je savladao Himki sa 67:54 zahvaljujući dobroj igri pred kraj i početak poluvremena kada su domaći napravili, ispostavilo se, nedostižnu prednost. Takodje su Italijani imali sjajnu odbranu kada su u tri poslednje četvrtine primali samo po 11 poena.

Kod pobednika najbolji je bio Pjetro Aradori sa 13 poena i 8 skokova, dok je Džeri Smit ubacio 10 poena. Zoran Planinić predvodio je Himki sa 10 poena i 7 asistencija, a Vitalij Fridzon takođe je postigao 10 poena.

Panatinaikos je očekivano savladao Olimpiju u gostima 85:67. Pobeda nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku meča i tokom većeg dela susreta PAO je imao dvocifrenu prednost.

Najbolji u grčkom timu bio je Jonas Mačijulis sa 18 poena (5ast), Roko Leni Ukić upisao je 14 a Stifon Lazmi 13 (8sk).

Eron Bejns bio je najbolji kod domaćih sa 16 poena i 6 skokova, Klemen Prepelič dao je 11, a Dominik Voters imao je 10 poena i 7 asistencija.