0
Američki fudbal

Pobeda Najnersa nad Sihoksima

Objavljeno: 19.10.12 u 11:48

San Francisko je u divizjskom derbiju savladao Sijetl sa 13:6 i vratio se na čelo tabele. U veoma tvrdoj utakmici viđen je samo jedan tačdaun.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 6:3 za Sihokse. Fortinajnersi su uspeli u trećoj četvrtini da postignu tačdaun kada je Aleks Smit uposlio tajt enda Vokera. Do kraja meča San Francisko je još jednom pogodio za tri poena i tako postavio konačan rezultat.

Preovladale su odlične odbrane obe ekipe, a odlični su bili i trkači. Raning bek Nejnersa Frenk Gor pretrčao je 131 jardu, dok je trkač Sijetla Maršon Linč prešao 103 jarde.

„Ovo je bila preslatka pobeda. U drugom poluvremenu su igrači bili toliko fizički dominantni, nikada nisam video toliku dominaciju, bilo je predivno“, rekao je trener San Franciska Džim Harbo posle meča.