0
Američki fudbal

Najnersi protutnjali Njujorkom

Objavljeno: 01.10.12 u 19:17

Nakon poraza u prošloj nedelji igrači San Franciska su sav bes iskalili na Džetsima kojima nisu dozvolili nijedan jedini poen. Savladali sui h sa 34:0! Fudbaleri Nju Inglanda su se probudili u poslednjoj četvrtini utakmice sa Bafalom i prosto ih pregazili sa 52:28. I Denver je bio ubedljiv protiv Ouklenda trijumfom od 37-6.

Hjuston je lako došao do pobede nad Tenesijem od 38-14 i ostao neporažen u ovoj sezoni. Hjuston nije jedina ekipa sa savršenim skorom, pošto su igrači Atlante i Arizone takođe slavili. Arizoni je bio potreban produžetak da bi savladali Majami, dok je Atlanta u fenomenalnoj završnici slavila protiv Karoline. Imali su Pantersi prednost od jednog poena i posle neiskorištenog napada ispucali su loptu, pa su Falkonsi morali da krenu u napad praktično iz svoje end zone na minut do kraja. Već u prvoj akciji izveli su sjajan napad kada je kvoterbek Rajan uposlio Vajta za 59 jardi. Publika je prosto poludela i u nekoliko kratkih napada lopta je stigla na 40 jardi od Karolininog gola, a na deset sekundi do poslednjeg sudijskog zvižduka  šuter Falkonsa Brajant je bio nepogrešiv.

Još jedan šuter je bio junak u pobedi svoje ekipe. Bili Kandif šuter Vašingtona je prošle nedelje izazvao veliko nezadovoljstvo navijača Redskinsa nakon što je promašio čak tri šuta u porazu svoje ekipe. Međutim, trener mu je pružio još jednu šansu i nije pogrešio. Kandif je pogodio sa 41 jarde, 7 sekundi pre kraja meča i tako doneo trijumf Vašingtonu.

Takve sreće nije bio šuter Njujork Džajantsa Lorens Tajns koji je, doduše sa velike razdaljine od 54 jarde, imao priliku da donese pobedu aktulenim šampionima protiv Filadelfije, ali je promašio. Možda ga je dekoncentrisao trener domaćih koji je samo sekund pre izvođenja šuta tražio tajm aut. Iako je promašio taj pokušaj Tajns je dobio još jednu priliku i opet promašio.

Sjajan meč je odigran i u Viskonsinu gde je Grin Bej dočekao Nju Orleans. Aron Rodžers je tačdaun pasom prema Džordiju Nelsonu u poslednjoj četvrtini doneo pobedu Pekersima od 28-27. Svecima iz Nju Orleansa ovo je četvrti poraz u sezoni i oni su uz Klivlend jedine dve ekipe bez pobede.

U poslednjoj utakmici 4. vikenda sastaju se Kaubojsi i Bersi u Dalasu, a susret počinje u utorak od 2 sata i 30 minuta po našem vremenu.