Počelo je

U grupi A, koja nas najiše zanima, direktni rivali za plasman na SP su ostvarili pobede.

Hrvatska je muku mučila protiv žilavih Makedonaca sve do 69. minuta i gola rezerviste Nikice Jelavića glavom sa peterca posle dobre akcije Hrvata.

Belgija je lako savladala Vels u gostima 0:2, koji je od 26. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Kolinsa. Golove za Belgiju su postigli defanzivci Kompani i Vertongen.

U grupi B najzanimljivije je bilo u Sofiji gde je Bugarska odigrala 2:2 sa favorizovanom Italijom. Bugari su poveli golom Manoleva u 30. minutu, da bi Osvaldo preokrenuo rezultat sa dva gola za 4 minuta (36. i 40. minut). Nerešeno Bugarima svojim drugim golom na meču donosi Manolev, do kraja utakmice je bilo dosta uzbuđenja ali je ostalo nerešeno.

U drugoj utakmici u toj grupi Malta je na domaćem terenu poražena od Jermenije sa 0:1. Jedini gol postigao je Sarkisov u 70. minutu.

U grupi C Kazahstan je do samog kraja vodio sa 1:0, kada je u 89. minutu iz penala Robi Kin izjednačio a minut kasnije je Dojl doneo veliku radost Irskoj i pobedu u već praktično izgubljenom meču.

U istoj grupi Nemačka je lako savladala Farane sa 3:0, golove su dali Gece(28. minut) i Ozil(54. i 71. minut)

U grupi D naš dželat iz kvalifikacija za EP Estonija je kući poražena od Rumunije 2:0 golovima Torjea i Marice. Madjarska je u gostima deklasirala nejaku Andoru 0:5. A Holanđani su kao domaćini slavili protiv neugodnih Turaka sa 2:0. Holandija je povela u 17. min golom Van Persija posle kornera i tragične reakcije Turske odbrane, a na 2:0 je iz povisio Narsing u nadoknadi vremena lepim lobom posle kontranapada. Treba reći da su Turci imali mnogo šansi, pa i situacija 1 na 1 ali lopta jednostavno nije htela u gol.

U grupi E još ranije popodne je Rusija sa 2:0 rutinski savladala Severnu Irsku, golove su dali Fajzulin i Širokov. Azerbejdžan je remizirao 1:1 sa Izraelom.

Utakmica Luksemburg – Portugal je počela jako čudnim tokom, naime Luksemburg je od 14. minuta vodio 1:0 golom Da Mote. Portugal se koliko toliko trgao i slavio na kraju 1:2 golovima Ronalda (28. minut) i Poštige(54. minut), ali ovaj rezultat će ih definitivno naterati da se malo zamisle.

U grupi F Bosna je demolirala Lihtenštajn u gostima 1:8. A po het trik su postigli Džeko i Ibišević plus dva gola Misimovića. U istoj grupi Litvanija i Slovačka su odigrali 1:1 a Grčka je u gostima slavila protiv Letonije 1:2. Grci su opet pokazali da počinju da igraju kako treba tek kad im rezultat ne ide na ruku. Letonija je povela u 42. minutu golom Kaune iz penala, da bi Grci u drugom poluvremenu izjednačili preko Stiropulosa i pobedili golom legendarnog Gekasa u 69. minutu.

U grupi H rezultatsku posle rezultatske klackalice meč između Crne Gore i Poljske je završen 2:2, poveli su Poljaci golom Blažikovskog iz penala. Preokret donose Drinčić i Vučinić a konačan rezultat postavlja Meržejevski. Treba napomenuti i da su oba tima utakmicu završila sa po 10 igrača, kod Crne Gore drugi žuti je dobio Pavićević u 69. minutu a igrač Bordoa Obrenjak, direktan crveni 5 minuta kasnije.

Moldavija je kući lako izgubila od Engleske sa 0:5. Za Engleze golove su dali Lampard dva, Defo, Milner i Bejns

I u poslednjoj grupi I obe utakmice su završene minimalnim rezultatom, Gruzija-Belorusija 1:0 i Finska-Francuska 0:1 golom Diabia.

Sutra se igraju preostale utakmice.

SP: Šou Ronalda i Ibre, Portugal i Francuska na SP(VIDEO)

Najnovije

JADNO, BEDNO I TUŽNO: Jedan od najvećih derbija na svetu otkazan zbog – TV prava?! (VIDEO)

Susret ljutih rivala iz šampionata Paranaense i jedan od najvećih derbija u Brazilu, meč između Atletiko Paranaensea i Koritibe trebalo je da bude odigran u nedelju. Ipak, meč nije održan zbog, verovali ili ne – prava na prenos!

VREMEPLOV: Jubilarni trofej Partizana i veče za pamćenje ljubimca Grobara (VIDEO)

Na svom stadionu crno-beli pregazili gradskog rivala sa tri pogotka napadača iz Senegala.

STERLING NAKON LUDE VEČERI: Žestoka borba, do krajnjih granica

Fudbaleri Mančester Sitija i Monaka odigrali su meč za pamćenje – 5:3 za “Građane”, dva preokreta i više nego odličan uvod u revanš meč.

VATERPOLO: Partizan pobedio, ostaje u trci za plej of regionalne lige

Vaterpolisti Partizana savladali su splitski Jadran rezultatom 9:7 u meču 13. kola regionalne lige u vaterpolu. Crno-beli su na ovaj način prekinuli niz od četiri poraza i vratili se u trku za plasman u plej of.

LIGA ŠAMPIONA: Goleada – osmica i pobeda Sitija u Mančesteru, šestica i trijumf Atletika u Nemačkoj (VIDEO)

Neverovatno veče u osmini finala Lige šampiona gde je na dve utakmice postignuto 14 golova, a pobede su odneli ‘favoriti’.

CRVENO-BELI GAS DO DASKE: Novi reprezentativac na Marakani! (VIDEO)

Izgleda da je Crvena zvezda odlučila da pokuša da sa mladim strancima iz Afrike pokuša proboj na evropsku scenu u bliskoj budućnosti.

OKRUGLA I NEMA DRŠKU: Subašić častio Aguera, ali za sada Falkau dođe večeru (VIDEO)

Monako na Etihadu vodi sa 3:2 protiv Mančester sitija u osmini finala Lige šampiona.

ABA LIGA: FMP bolji od MZT-a za desetu pobedu u sezoni (VIDEO)

Košarkaši tima iz Železnika savladali su goste iz Makedonije u okviru 23. kola ABA lige – 101:82.

‘ZAGREVANJE’: Zavirite na trening PAOK-a pred meč sa Partizanom (VIDEO)

Tim iz Soluna sinoć je stigao u Beograd, a danas je odradio trening pred meć sa bratskim klubom iz Beograda.

NBA: Medžik Džonson ponovo među svojima! (VIDEO) (FOTO)

Medžik Džonson je tokom osamdesetih godina prošlog veka sa timom iz Los Anđelesa čak pet puta stigao do šampionskog prstena. Sada, 25 godina po završetku karijere, Lejkersi su mu ponovo dali “dirigentsku palicu” u ruke.